Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
           Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017           
              Live Results @  www.tumeytiming.com              
                 Susquehanna University  Track                 
 
Event 32  Girls Shot Put
===============================================================
 After Check-in Officials make up Flights                      
 Live Results @ www.tumeytiming.com                            
    Name                    Year School                  Finals
===============================================================
Finals                                                         
  1 Lahr, Alyssa                 Shamokin Area         36-02.25
  2 Klinger, Piper               Selinsgrove Area      35-04.00
  3 Allred, Kate                 Lewisburg Area        33-07.25
  4 Snyder, Kamryn               Milton Area           32-05.50
  5 Jenkins, Kirsten             New Oxford            31-10.50
  6 Trusdell, Devon              Danville Area         30-11.00
  7 Swineford, Kailey            Midd-West             30-09.00
  8 Smith, Madi                  New Oxford            30-08.50
  9 King, Courtney               Milton Area           30-04.00
 10 Welliver, Madison            Warrior Run           30-02.75
 11 Tutler, Za'lmah              Lewisburg Area        30-01.75
 12 Drumheiser, Rachel           Shamokin Area         30-00.50
 13 Witkoski, Madelyn            Mount Carmel Area     29-11.75
 14 Kitchen, Mia                 Central Columbia      29-03.25
 15 Krall, Alexis                Milton Area           29-02.75
 16 Paulhamus, Alyssa            Jersey Shore Area     28-09.00
 17 James, Jane                  Warrior Run           28-06.75
 18 Herald, Katie                Bloomsburg            28-04.50
 19 Podpora, Christina           Southern Col          28-02.50
 20 Swineford, Hannah            Selinsgrove Area      27-08.00
 21 Luckabaugh, Sydney           Mifflinburg Area      27-05.00
 22 Lewis, Janel                 Selinsgrove Area      26-09.50
 23 Herb, Alexis                 Shamokin Area         26-09.25
 24 Raup, Morgan                 Danville Area         26-08.25
 25 Baskin, Peyton               Mount Carmel Area     26-03.25
 26 Divers, Hayden               Warrior Run           26-01.00
 27 Johnson, Morgan              Montgomery Area       25-06.50
 28 Benner, Anna                 Shikellamy            25-04.00
 28 Burd, Breanna                Southern Col          25-04.00
 30 Reitenbach, Kaytlyn          Shikellamy            25-03.75
 31 Tolomay, Sienna              Loyalsock Twp         25-00.25
 32 Kunselman, Ashley            Northern Potter       24-11.50
 33 Williams, Linae              Danville Area         24-01.25
 34 Ladd, Keris                  Shikellamy            24-00.75
 35 Zanoline, Kirsten            Central Columbia      23-03.75
 36 Durrwatcher, Neve            Loyalsock Twp         22-08.75
 37 Ruhl, Lynzee                 Mifflinburg Area      21-09.25
 38 Amabile, Ryli                Mifflinburg Area      20-08.25
 39 Divler, Aubrey               Montgomery Area       20-04.25