Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 5:51 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    School                                               Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Danville Area  'A'                                  3:35.48    
     1) Bucaloiu, Andrei                2) Krum, Vince             
     3) Nizinski, Nick                  4) Williams, Raiden        
  2 Milton Area  'A'                                    3:39.66    
     1) Wilt, Eric                      2) Keister, Owen           
     3) Aikey, Colton                   4) Leeser, Tyler           
  3 Midd-West  'A'                                      3:44.38    
     1) Kline, Kameron                  2) Abate, Dominick         
     3) Leitzel, Trevor                 4) Dietz, Keenan           
  4 Selinsgrove Area  'A'                               3:58.62    
     1) Geist, Aiden                    2) Shellenberger, Blake    
     3) Gaugler, Evan                   4) Jenkins, Ethan          
  5 Loyalsock Twp  'A'                                  4:07.20    
     1) Williams, Darius                2) Kirzan, Simeon          
     3) Salvatori, Peyton               4) Salvatori, Nick         
Section  2                                                         
  1 Williamsport Area  'A'                              3:29.17    
     1) Potts, Treyson                  2) Thompson, Jared         
     3) Connor, Tristan                 4) Ali, Qayyim             
  2 Lewisburg Area  'A'                                 3:37.61    
     1) Malone, Donte                   2) Farronato, Dylan        
     3) Gose, Dee                       4) Yoder, Zane             
  3 Warrior Run  'A'                                    3:37.63    
     1) Crawford, Samuel                2) Magyar, Addison         
     3) Confair, Hunter                 4) Hoffman, Cassidy        
  4 Shamokin Area  'A'                                  3:38.93    
     1) Pietkiewicz, Devin              2) Jemmont, Caleb          
     3) Olah, Joseph                    4) Buggy, Marshall         
  5 Shikellamy  'A'                                     3:40.77    
     1) Strouse, Logan                  2) Uhuru, Ajani            
     3) White, Pierson                  4) Bilger, Austyn          
  6 Southern Columbia Area  'A'                         3:42.48    
     1) Garcia, Gaige                   2) Knoebel, Ethan          
     3) Bedford, Duncan                 4) Blusius, Noah           
  7 New Oxford  'A'                                     3:43.12    
     1) Clinton, Curtis                 2) Becker, Connor          
     3) Strausbaugh, Noah               4) Forbes, Devin           
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Williamsport Area  'A'                              3:29.17   2
     1) Potts, Treyson                  2) Thompson, Jared         
     3) Connor, Tristan                 4) Ali, Qayyim             
  2 Danville Area  'A'                                  3:35.48   1
     1) Bucaloiu, Andrei                2) Krum, Vince             
     3) Nizinski, Nick                  4) Williams, Raiden        
  3 Lewisburg Area  'A'                                 3:37.61   2
     1) Malone, Donte                   2) Farronato, Dylan        
     3) Gose, Dee                       4) Yoder, Zane             
  4 Warrior Run  'A'                                    3:37.63   2
     1) Crawford, Samuel                2) Magyar, Addison         
     3) Confair, Hunter                 4) Hoffman, Cassidy        
  5 Shamokin Area  'A'                                  3:38.93   2
     1) Pietkiewicz, Devin              2) Jemmont, Caleb          
     3) Olah, Joseph                    4) Buggy, Marshall         
  6 Milton Area  'A'                                    3:39.66   1
     1) Wilt, Eric                      2) Keister, Owen           
     3) Aikey, Colton                   4) Leeser, Tyler           
  7 Shikellamy  'A'                                     3:40.77   2
     1) Strouse, Logan                  2) Uhuru, Ajani            
     3) White, Pierson                  4) Bilger, Austyn          
  8 Southern Columbia Area  'A'                         3:42.48   2
     1) Garcia, Gaige                   2) Knoebel, Ethan          
     3) Bedford, Duncan                 4) Blusius, Noah           
  9 New Oxford  'A'                                     3:43.12   2
     1) Clinton, Curtis                 2) Becker, Connor          
     3) Strausbaugh, Noah               4) Forbes, Devin           
 10 Midd-West  'A'                                      3:44.38   1
     1) Kline, Kameron                  2) Abate, Dominick         
     3) Leitzel, Trevor                 4) Dietz, Keenan           
 11 Selinsgrove Area  'A'                               3:58.62   1
     1) Geist, Aiden                    2) Shellenberger, Blake    
     3) Gaugler, Evan                   4) Jenkins, Ethan          
 12 Loyalsock Twp  'A'                                  4:07.20   1
     1) Williams, Darius                2) Kirzan, Simeon          
     3) Salvatori, Peyton               4) Salvatori, Nick