Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 5:37 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    School                                               Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Selinsgrove Area  'A'                               4:28.00    
  2 Midd-West  'A'                                      4:34.89    
     1) Hollenbach, Kelsey              2) Heckman, Shayla         
     3) Keister, Alyssa                 4) Bowersox, Sommer        
  3 Jersey Shore Area  'A'                              4:38.22    
     1) Lorson, Baleigh                 2) Sander, Veronica        
     3) Kaufman, Hannah                 4) Kendall, Megan          
  4 Southern Columbia Area  'A'                         4:39.80    
     1) Manley, Anna                    2) Britch, Carly           
     3) Sharrow, Cassie                 4) Davis, Hanna            
  5 Loyalsock Twp  'A'                                  4:53.65    
     1) Burdett, Anna                   2) Ellis, Jaime            
     3) DiNicola, Elisa                 4) Rodarmel, Mackenzie     
Section  2                                                         
  1 Lewisburg Area  'A'                                 4:12.52    
     1) Permyashkin, Selena             2) Bailey, Emma            
     3) Clark, Cassie                   4) Martin, Olivia          
  2 Shikellamy  'A'                                     4:19.48    
     1) Snyder, Riley                   2) Keeley, Nicole          
     3) Cedeno, Yoangelys               4) Heckman, Aleigh         
  3 Mifflinburg Area  'A'                               4:21.70    
     1) Laubach, Julia                  2) Feliciano, Angelina     
     3) Alexander, Grace                4) Miller, Jillian         
  4 Hughesville  'A'                                    4:24.96    
     1) Hopkins, Morgan                 2) Bower, Olivia           
     3) Avery, Autumn                   4) Eichenlaub, Ashlynne    
  5 Danville Area  'A'                                  4:28.15    
     1) Williams, Linae                 2) Hummel, Claire          
     3) Haas, Nikaela                   4) Resele, Julia           
  6 Bloomsburg  'A'                                     4:35.82    
     1) Fogelsanger, Leah               2) Fogelsanger, Leah       
     3) Borchort, Emilee                4) Borchort, Emilee        
  7 Shamokin Area  'A'                                  4:55.07    
     1) Yoder, Chloe                    2) Rossnock, Sophie        
     3) Delbaugh, Anna                  4) Hinkle, Danielle        
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Lewisburg Area  'A'                                 4:12.52   2
     1) Permyashkin, Selena             2) Bailey, Emma            
     3) Clark, Cassie                   4) Martin, Olivia          
  2 Shikellamy  'A'                                     4:19.48   2
     1) Snyder, Riley                   2) Keeley, Nicole          
     3) Cedeno, Yoangelys               4) Heckman, Aleigh         
  3 Mifflinburg Area  'A'                               4:21.70   2
     1) Laubach, Julia                  2) Feliciano, Angelina     
     3) Alexander, Grace                4) Miller, Jillian         
  4 Hughesville  'A'                                    4:24.96   2
     1) Hopkins, Morgan                 2) Bower, Olivia           
     3) Avery, Autumn                   4) Eichenlaub, Ashlynne    
  5 Selinsgrove Area  'A'                               4:28.00   1
  6 Danville Area  'A'                                  4:28.15   2
     1) Williams, Linae                 2) Hummel, Claire          
     3) Haas, Nikaela                   4) Resele, Julia           
  7 Midd-West  'A'                                      4:34.89   1
     1) Hollenbach, Kelsey              2) Heckman, Shayla         
     3) Keister, Alyssa                 4) Bowersox, Sommer        
  8 Bloomsburg  'A'                                     4:35.82   2
     1) Fogelsanger, Leah               2) Fogelsanger, Leah       
     3) Borchort, Emilee                4) Borchort, Emilee        
  9 Jersey Shore Area  'A'                              4:38.22   1
     1) Lorson, Baleigh                 2) Sander, Veronica        
     3) Kaufman, Hannah                 4) Kendall, Megan          
 10 Southern Columbia Area  'A'                         4:39.80   1
     1) Manley, Anna                    2) Britch, Carly           
     3) Sharrow, Cassie                 4) Davis, Hanna            
 11 Loyalsock Twp  'A'                                  4:53.65   1
     1) Burdett, Anna                   2) Ellis, Jaime            
     3) DiNicola, Elisa                 4) Rodarmel, Mackenzie     
 12 Shamokin Area  'A'                                  4:55.07   2
     1) Yoder, Chloe                    2) Rossnock, Sophie        
     3) Delbaugh, Anna                  4) Hinkle, Danielle