Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 5:34 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Reese, Brady                 Southern Col          10:47.94    
  2 Kreeger, Owen                New Oxford            10:48.81    
  3 Holcomb, Ryley               Williamsport Area     10:54.33    
  4 Zola, James                  Danville Area         11:09.03    
  5 Zheng, Clif                  Shamokin Area         11:11.93    
  6 Busch, Jacob                 Central Columbia      11:12.49    
  7 Casper Miller, Nathaniel     Williamsport Area     11:15.83    
  8 Leighow, Justus              Hughesville           11:25.10    
  9 Houseknecht, Reese           Southern Col          11:34.55    
 10 Alexander, Ethan             Jersey Shore Area     11:38.47    
 11 Tharp, Ethan                 Shamokin Area         11:48.38    
 12 Glassner, Nathan             Midd-West             11:54.73    
 13 Heller, Ethan                Central Columbia      11:57.58    
 14 Merrifield, John             Hughesville           12:00.13    
 15 Gordon, Dylan                Midd-West             12:15.73    
Section  2                                                         
  1 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          9:55.85    
  2 Long, Quenton                Mifflinburg Area      10:19.11    
  3 Holcomb, Tyler               Williamsport Area     10:22.49    
  4 Fitzpatrick, Tommy           Scranton Prep         10:25.29    
  5 Davis, Isaac                 Jersey Shore Area     10:29.39    
  6 Leiby, Matt                  Danville Area         10:31.73    
  7 Plotica, Austin              New Oxford            10:35.05    
  8 Doresky, Nick                Milton Area           10:36.96    
  9 Broadt, Josh                 Central Columbia      10:41.16    
 10 Guinn-Bailey, Kellan         Milton Area           10:42.47    
 11 Walter, Tanner               Milton Area           10:44.13    
 12 Hallman, Doug                Shikellamy            10:45.29    
 13 Lopatka, Reece               Danville Area         10:46.06    
 14 Quinones, Frank              Shikellamy            10:51.09    
 15 Guissanie, Derek             Lewisburg Area        10:51.70    
 16 Burke, Peter                 Scranton Prep         11:00.41    
 17 Lytle, Seth                  Shamokin Area         11:03.85    
 18 Balliet, Carter              Shikellamy            11:07.09    
 19 Reed, Alex                   Loyalsock Twp         11:20.77    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          9:55.85   2
  2 Long, Quenton                Mifflinburg Area      10:19.11   2
  3 Holcomb, Tyler               Williamsport Area     10:22.49   2
  4 Fitzpatrick, Tommy           Scranton Prep         10:25.29   2
  5 Davis, Isaac                 Jersey Shore Area     10:29.39   2
  6 Leiby, Matt                  Danville Area         10:31.73   2
  7 Plotica, Austin              New Oxford            10:35.05   2
  8 Doresky, Nick                Milton Area           10:36.96   2
  9 Broadt, Josh                 Central Columbia      10:41.16   2
 10 Guinn-Bailey, Kellan         Milton Area           10:42.47   2
 11 Walter, Tanner               Milton Area           10:44.13   2
 12 Hallman, Doug                Shikellamy            10:45.29   2
 13 Lopatka, Reece               Danville Area         10:46.06   2
 14 Reese, Brady                 Southern Col          10:47.94   1
 15 Kreeger, Owen                New Oxford            10:48.81   1
 16 Quinones, Frank              Shikellamy            10:51.09   2
 17 Guissanie, Derek             Lewisburg Area        10:51.70   2
 18 Holcomb, Ryley               Williamsport Area     10:54.33   1
 19 Burke, Peter                 Scranton Prep         11:00.41   2
 20 Lytle, Seth                  Shamokin Area         11:03.85   2
 21 Balliet, Carter              Shikellamy            11:07.09   2
 22 Zola, James                  Danville Area         11:09.03   1
 23 Zheng, Clif                  Shamokin Area         11:11.93   1
 24 Busch, Jacob                 Central Columbia      11:12.49   1
 25 Casper Miller, Nathaniel     Williamsport Area     11:15.83   1
 26 Reed, Alex                   Loyalsock Twp         11:20.77   2
 27 Leighow, Justus              Hughesville           11:25.10   1
 28 Houseknecht, Reese           Southern Col          11:34.55   1
 29 Alexander, Ethan             Jersey Shore Area     11:38.47   1
 30 Tharp, Ethan                 Shamokin Area         11:48.38   1
 31 Glassner, Nathan             Midd-West             11:54.73   1
 32 Heller, Ethan                Central Columbia      11:57.58   1
 33 Merrifield, John             Hughesville           12:00.13   1
 34 Gordon, Dylan                Midd-West             12:15.73   1