Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 3:48 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Teats, Trevor                Midd-West              2:13.17    
  2 MacKenzie, Dylan             Loyalsock Twp          2:18.16    
  3 Bahr, Ryan                   Hughesville            2:18.18    
  4 Dixon, Eric                  Shikellamy             2:20.79    
  5 Markowski, Blake             Shamokin Area          2:26.76    
  6 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      2:27.33    
  7 Acker, Brandon               Central Columbia       2:29.68    
  8 Rodriguez, Joe               Milton Area            2:35.29    
  9 Showers, Kade                Montgomery Area        2:36.23    
Section  2                                                         
  1 Stankavage, Kevin            Mount Carmel Area      2:13.51    
  2 Ettinger, Noah               Midd-West              2:15.83    
  3 Zakarian, Holden             Danville Area          2:18.27    
  4 Loreman, Colton              Milton Area            2:19.10    
  5 Hillman, Sam                 Williamsport Area      2:19.41    
  6 Gershey, Nick                Scranton Prep          2:19.85    
  7 Moore, Pete                  Bloomsburg             2:22.26    
  8 Gronka, Grant                Central Columbia       2:23.07    
  9 Bodenman, John               Central Columbia       2:23.45    
 10 Bulger, Ethan                Danville Area          2:24.15    
Section  3                                                         
  1 Rowe, Grant                  Selinsgrove Area       2:12.11    
  2 Permyashkin, Michael         Lewisburg Area         2:12.37    
  3 Ebersole, Wyatt              Mifflinburg Area       2:14.17    
  4 Miller, Kyle                 Williamsport Area      2:15.46    
  5 Golden, Dawuan               New Oxford             2:15.95    
  6 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      2:18.75    
  7 Houseknecht, Carter          Southern Col           2:26.28    
Section  4                                                         
  1 Bailey, Tyler                Mifflinburg Area       2:06.56    
  2 Rolin, Bachert               Bloomsburg             2:08.07    
  3 Knoebel, Ethan               Southern Col           2:08.22    
  4 Kendall, Seth                Meadowbrook            2:10.84    
  5 Durand, Brooks               Loyalsock Twp          2:13.03    
  6 Burgess, Bryce               Shikellamy             2:13.09    
  7 Jenkins, Ethan               Selinsgrove Area       2:13.87    
  8 Miller, Colton               Jersey Shore Area      2:14.01    
  9 Lewis, Austin                Hughesville            2:15.54    
Section  5                                                         
  1 Leeser, Tyler                Milton Area            2:00.01    
  2 Strouse, Logan               Shikellamy             2:03.26    
  3 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      2:04.49    
  4 Hoffman, Cassidy             Warrior Run            2:05.56    
  5 Clinton, Curtis              New Oxford             2:06.16    
  6 Gronlund, Harrison           Lewisburg Area         2:08.82    
  7 Mahon, Owen                  Williamsport Area      2:11.59    
  8 Olah, Joseph                 Shamokin Area          2:11.80    
  9 Magyar, Addison              Warrior Run            2:19.19    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Leeser, Tyler                Milton Area            2:00.01   5
  2 Strouse, Logan               Shikellamy             2:03.26   5
  3 Adams, Tyler                 Mount Carmel Area      2:04.49   5
  4 Hoffman, Cassidy             Warrior Run            2:05.56   5
  5 Clinton, Curtis              New Oxford             2:06.16   5
  6 Bailey, Tyler                Mifflinburg Area       2:06.56   4
  7 Rolin, Bachert               Bloomsburg             2:08.07   4
  8 Knoebel, Ethan               Southern Col           2:08.22   4
  9 Gronlund, Harrison           Lewisburg Area         2:08.82   5
 10 Kendall, Seth                Meadowbrook            2:10.84   4
 11 Mahon, Owen                  Williamsport Area      2:11.59   5
 12 Olah, Joseph                 Shamokin Area          2:11.80   5
 13 Rowe, Grant                  Selinsgrove Area       2:12.11   3
 14 Permyashkin, Michael         Lewisburg Area         2:12.37   3
 15 Durand, Brooks               Loyalsock Twp          2:13.03   4
 16 Burgess, Bryce               Shikellamy             2:13.09   4
 17 Teats, Trevor                Midd-West              2:13.17   1
 18 Stankavage, Kevin            Mount Carmel Area      2:13.51   2
 19 Jenkins, Ethan               Selinsgrove Area       2:13.87   4
 20 Miller, Colton               Jersey Shore Area      2:14.01   4
 21 Ebersole, Wyatt              Mifflinburg Area       2:14.17   3
 22 Miller, Kyle                 Williamsport Area      2:15.46   3
 23 Lewis, Austin                Hughesville            2:15.54   4
 24 Ettinger, Noah               Midd-West              2:15.83   2
 25 Golden, Dawuan               New Oxford             2:15.95   3
 26 MacKenzie, Dylan             Loyalsock Twp          2:18.16   1
 27 Bahr, Ryan                   Hughesville            2:18.18   1
 28 Zakarian, Holden             Danville Area          2:18.27   2
 29 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      2:18.75   3
 30 Loreman, Colton              Milton Area            2:19.10   2
 31 Magyar, Addison              Warrior Run            2:19.19   5
 32 Hillman, Sam                 Williamsport Area      2:19.41   2
 33 Gershey, Nick                Scranton Prep          2:19.85   2
 34 Dixon, Eric                  Shikellamy             2:20.79   1
 35 Moore, Pete                  Bloomsburg             2:22.26   2
 36 Gronka, Grant                Central Columbia       2:23.07   2
 37 Bodenman, John               Central Columbia       2:23.45   2
 38 Bulger, Ethan                Danville Area          2:24.15   2
 39 Houseknecht, Carter          Southern Col           2:26.28   3
 40 Markowski, Blake             Shamokin Area          2:26.76   1
 41 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      2:27.33   1
 42 Acker, Brandon               Central Columbia       2:29.68   1
 43 Rodriguez, Joe               Milton Area            2:35.29   1
 44 Showers, Kade                Montgomery Area        2:36.23   1