Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 3:25 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Swineford, Emma              Midd-West              2:39.25    
  2 Manley, Anna                 Southern Col           2:43.78    
  3 Muise, Kaida                 Williamsport Area      2:44.01    
  4 Martin, Aubre                Midd-West              2:45.15    
  5 Maresca, Maria               Southern Col           2:51.59    
  6 Schranghamer, Elizabeth      Loyalsock Twp          2:52.78    
  7 Hinkle, Danielle             Shamokin Area          2:53.99    
  8 Henrie, Montana              Millville              2:57.20    
  9 Popewczak, Sara              Shamokin Area          2:58.25    
 10 Barnhart, Laken              Montgomery Area        3:07.81    
 11 Slater, Maddie               Millville              3:28.98    
Section  2                                                         
  1 Welby, Kate                  Scranton Prep          2:34.28    
  2 Alexander, Grace             Mifflinburg Area       2:37.02    
  3 Hackenburg, Alexa            Mifflinburg Area       2:37.67    
  4 Young, Olivia                Mifflinburg Area       2:38.53    
  5 Rodarmel, Mackenzie          Loyalsock Twp          2:39.50    
  6 Hummel, Claire               Danville Area          2:40.60    
  7 Berry, Quyn                  Montgomery Area        2:41.02    
  8 Steward, Sarah               Central Columbia       2:42.47    
  9 Early, Kayleigh              Williamsport Area      2:42.58    
 10 Ritner, Emily                Warrior Run            2:43.52    
 11 DiNicola, Elisa              Loyalsock Twp          2:45.94    
 12 Oldfield, Rainey             Danville Area          2:46.05    
 13 Richter, Tori                New Oxford             2:47.17    
 14 Adams, Josi                  Mount Carmel Area      2:54.19    
Section  3                                                         
  1 Haas, Nikaela                Danville Area          2:32.41    
  2 Reed, Allison                Lewisburg Area         2:33.00    
  3 Ford, Emma                   Northern Potter        2:34.76    
  4 Bowman, Paige                Warrior Run            2:38.69    
  5 Perry, Danielle              Northern Potter        2:39.56    
  6 Stansbury, Sara              Shikellamy             2:40.78    
  7 Morgan, Rebecca              Northern Potter        2:43.45    
  8 Gerst, Abigale               Jersey Shore Area      2:43.49    
  9 Lorson, Baleigh              Jersey Shore Area      2:43.73    
 10 Shadle, Kaylee               New Oxford             2:51.73    
 11 Hall, Lauren                 Hughesville            2:57.73    
Section  4                                                         
  1 Bailey, Emma                 Lewisburg Area         2:26.37    
  2 Avery, Autumn                Hughesville            2:26.84    
  3 Grove, Hannah                Selinsgrove Area       2:27.84    
  4 Crawford, Madison            Central Columbia       2:30.82    
  5 Mazzatesta, Maci             Mount Carmel Area      2:31.41    
  6 Carnathan, Mikayla           Selinsgrove Area       2:31.88    
  7 Kleman, Marissa              Mount Carmel Area      2:32.30    
  8 Permyashkin, Selena          Lewisburg Area         2:35.11    
  9 Ross, Tori                   Warrior Run            2:36.51    
 10 Lemons, Meredith             Selinsgrove Area       2:39.49    
 11 Keeley, Nicole               Shikellamy             2:39.93    
 12 Smith, Lydia                 Williamsport Area      2:44.67    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Bailey, Emma                 Lewisburg Area         2:26.37   4
  2 Avery, Autumn                Hughesville            2:26.84   4
  3 Grove, Hannah                Selinsgrove Area       2:27.84   4
  4 Crawford, Madison            Central Columbia       2:30.82   4
  5 Mazzatesta, Maci             Mount Carmel Area      2:31.41   4
  6 Carnathan, Mikayla           Selinsgrove Area       2:31.88   4
  7 Kleman, Marissa              Mount Carmel Area      2:32.30   4
  8 Haas, Nikaela                Danville Area          2:32.41   3
  9 Reed, Allison                Lewisburg Area         2:33.00   3
 10 Welby, Kate                  Scranton Prep          2:34.28   2
 11 Ford, Emma                   Northern Potter        2:34.76   3
 12 Permyashkin, Selena          Lewisburg Area         2:35.11   4
 13 Ross, Tori                   Warrior Run            2:36.51   4
 14 Alexander, Grace             Mifflinburg Area       2:37.02   2
 15 Hackenburg, Alexa            Mifflinburg Area       2:37.67   2
 16 Young, Olivia                Mifflinburg Area       2:38.53   2
 17 Bowman, Paige                Warrior Run            2:38.69   3
 18 Swineford, Emma              Midd-West              2:39.25   1
 19 Lemons, Meredith             Selinsgrove Area       2:39.49   4
 20 Rodarmel, Mackenzie          Loyalsock Twp          2:39.50   2
 21 Perry, Danielle              Northern Potter        2:39.56   3
 22 Keeley, Nicole               Shikellamy             2:39.93   4
 23 Hummel, Claire               Danville Area          2:40.60   2
 24 Stansbury, Sara              Shikellamy             2:40.78   3
 25 Berry, Quyn                  Montgomery Area        2:41.02   2
 26 Steward, Sarah               Central Columbia       2:42.47   2
 27 Early, Kayleigh              Williamsport Area      2:42.58   2
 28 Morgan, Rebecca              Northern Potter        2:43.45   3
 29 Gerst, Abigale               Jersey Shore Area      2:43.49   3
 30 Ritner, Emily                Warrior Run            2:43.52   2
 31 Lorson, Baleigh              Jersey Shore Area      2:43.73   3
 32 Manley, Anna                 Southern Col           2:43.78   1
 33 Muise, Kaida                 Williamsport Area      2:44.01   1
 34 Smith, Lydia                 Williamsport Area      2:44.67   4
 35 Martin, Aubre                Midd-West              2:45.15   1
 36 DiNicola, Elisa              Loyalsock Twp          2:45.94   2
 37 Oldfield, Rainey             Danville Area          2:46.05   2
 38 Richter, Tori                New Oxford             2:47.17   2
 39 Maresca, Maria               Southern Col           2:51.59   1
 40 Shadle, Kaylee               New Oxford             2:51.73   3
 41 Schranghamer, Elizabeth      Loyalsock Twp          2:52.78   1
 42 Hinkle, Danielle             Shamokin Area          2:53.99   1
 43 Adams, Josi                  Mount Carmel Area      2:54.19   2
 44 Henrie, Montana              Millville              2:57.20   1
 45 Hall, Lauren                 Hughesville            2:57.73   3
 46 Popewczak, Sara              Shamokin Area          2:58.25   1
 47 Barnhart, Laken              Montgomery Area        3:07.81   1
 48 Slater, Maddie               Millville              3:28.98   1