Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 3:25 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Kirzan, Simeon               Loyalsock Twp            48.03    
  2 Dietz, Keenan                Midd-West                49.01    
  3 Cowburn, Holden              Northern Potter          49.45    
  4 Gabel, Kyler                 Danville Area            50.40    
  5 Eberhart, Nehemiah           Jersey Shore Area      1:00.23    
Section  2                                                         
  1 Caputo, Kenley               Milton Area              46.43    
  2 McKeon, Gabe                 Williamsport Area        47.56    
  3 Salvatori, Peyton            Loyalsock Twp            47.72    
  4 Shellenberger, Blake         Selinsgrove Area         48.54    
  5 Castillo, Ryan               Shikellamy               49.36    
  6 Salvatori, Nick              Loyalsock Twp            49.69    
  7 Marvin, Matt                 Central Columbia         49.98    
Section  3                                                         
  1 Leiby, Ian                   Danville Area            44.85    
  2 Rice, Quaylin                Milton Area              47.45    
  3 Schechterly, Jack            Central Columbia         47.68    
  4 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         47.74    
  5 Klinger, Logan               Bloomsburg               48.27    
  6 Page, Chris                  Milton Area              50.55    
Section  4                                                         
  1 Reimer, Caleb                Mifflinburg Area         44.61    
  2 Masser, Joey                 Shamokin Area            46.29    
  3 Shaner, Levi                 Hughesville              47.61    
  4 Hunter, Sasha                Lewisburg Area           47.80    
  5 Geist, Aiden                 Selinsgrove Area         48.16    
  6 Tilford, Gabe                Shikellamy               50.31    
Section  5                                                         
  1 Bedford, Duncan              Southern Col             43.60    
  2 Zarkowski, Zach              Mount Carmel Area        44.28    
  3 Fisher, Caden                Williamsport Area        45.31    
  4 Soltesz, Austin              Warrior Run              45.43    
  5 Blakeslee, Austin            Lewisburg Area           45.45    
  6 McKinney, Aiden              Lewisburg Area           45.80    
Section  6                                                         
  1 Jemmont, Caleb               Shamokin Area            41.79    
  2 Gardner, Brenden             Hughesville              41.83    
  3 Kline, Justin                Shikellamy               43.09    
  4 Buggy, Marshall              Shamokin Area            44.15    
  5 Dickey, Cameron              Williamsport Area        57.76    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Jemmont, Caleb               Shamokin Area            41.79   6
  2 Gardner, Brenden             Hughesville              41.83   6
  3 Kline, Justin                Shikellamy               43.09   6
  4 Bedford, Duncan              Southern Col             43.60   5
  5 Buggy, Marshall              Shamokin Area            44.15   6
  6 Zarkowski, Zach              Mount Carmel Area        44.28   5
  7 Reimer, Caleb                Mifflinburg Area         44.61   4
  8 Leiby, Ian                   Danville Area            44.85   3
  9 Fisher, Caden                Williamsport Area        45.31   5
 10 Soltesz, Austin              Warrior Run              45.43   5
 11 Blakeslee, Austin            Lewisburg Area           45.45   5
 12 McKinney, Aiden              Lewisburg Area           45.80   5
 13 Masser, Joey                 Shamokin Area            46.29   4
 14 Caputo, Kenley               Milton Area              46.43   2
 15 Rice, Quaylin                Milton Area              47.45   3
 16 McKeon, Gabe                 Williamsport Area        47.56   2
 17 Shaner, Levi                 Hughesville              47.61   4
 18 Schechterly, Jack            Central Columbia         47.68   3
 19 Salvatori, Peyton            Loyalsock Twp            47.72   2
 20 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         47.74   3
 21 Hunter, Sasha                Lewisburg Area           47.80   4
 22 Kirzan, Simeon               Loyalsock Twp            48.03   1
 23 Geist, Aiden                 Selinsgrove Area         48.16   4
 24 Klinger, Logan               Bloomsburg               48.27   3
 25 Shellenberger, Blake         Selinsgrove Area         48.54   2
 26 Dietz, Keenan                Midd-West                49.01   1
 27 Castillo, Ryan               Shikellamy               49.36   2
 28 Cowburn, Holden              Northern Potter          49.45   1
 29 Salvatori, Nick              Loyalsock Twp            49.69   2
 30 Marvin, Matt                 Central Columbia         49.98   2
 31 Tilford, Gabe                Shikellamy               50.31   4
 32 Gabel, Kyler                 Danville Area            50.40   1
 33 Page, Chris                  Milton Area              50.55   3
 34 Dickey, Cameron              Williamsport Area        57.76   6
 35 Eberhart, Nehemiah           Jersey Shore Area      1:00.23   1