Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 2:20 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 12  Boys 400 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Phillips, Zach               Milton Area              58.72    
  2 Williams, Darius             Loyalsock Twp          1:00.42    
  3 Showers, Kade                Montgomery Area        1:07.71    
Section  2                                                         
  1 Cohen, Shaleek               Midd-West                58.06    
  2 Santiago, Jose               Shikellamy               59.76    
  3 Hartman, Jonah               Jersey Shore Area      1:00.84    
  4 Cerezo, John                 Selinsgrove Area       1:01.26    
  5 Eric, Dubartell              Bloomsburg             1:03.23    
Section  3                                                         
  1 Mangiapane, Rosolino         Mount Carmel Area        59.09    
  2 Helwig, Cole                 Southern Col             59.23    
  3 Acker, Brandon               Central Columbia         59.28    
  4 Worth, Micah                 Jersey Shore Area        59.81    
  5 Resele, Nick                 Danville Area          1:00.02    
Section  4                                                         
  1 Yemzow, Eli                  Southern Col             56.69    
  2 Abate, Dominick              Midd-West                56.96    
  3 Todd, Jarrid                 Mount Carmel Area        57.74    
  4 Wesolowski, Luke             Scranton Prep            57.84    
  5 Durand, Brooks               Loyalsock Twp            59.82    
  6 Stahlnecker, Braden          Hughesville            1:01.50    
Section  5                                                         
  1 Kendall, Seth                Meadowbrook              54.43    
  2 Hernandez, Felix             Lewisburg Area           55.39    
  3 O'Neill, Nate                Mifflinburg Area         55.54    
  4 Hazzoum, Tyrese              Warrior Run              56.56    
  5 Biichle, Dalton              Williamsport Area        56.70    
  6 Lowthert, William            Lewisburg Area           57.08    
  7 Babakov, Ben                 Milton Area              57.20    
  8 Dylan, Klinger               Bloomsburg               57.51    
Section  6                                                         
  1 Williams, Raiden             Danville Area            54.13    
  2 Bradley, Zander              Central Columbia         55.10    
  3 Blusius, Noah                Southern Col             55.22    
  4 Krum, Vince                  Danville Area            55.69    
  5 Reed, Jordan                 Mount Carmel Area        56.44    
  6 Moyer, Aaron                 Lewisburg Area           56.80    
  7 Verse, Jared                 Central Columbia         57.01    
 -- Leitzel, Trevor              Midd-West                   FS    
Section  7                                                         
  1 Uhuru, Ajani                 Shikellamy               53.51    
  2 Becker, Connor               New Oxford               53.61    
  3 Thompson, Jared              Williamsport Area        53.63    
  4 Strausbaugh, Noah            New Oxford               54.20    
  5 Nickolaus, Matt              Loyalsock Twp            55.45    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Uhuru, Ajani                 Shikellamy               53.51   7
  2 Becker, Connor               New Oxford               53.61   7
  3 Thompson, Jared              Williamsport Area        53.63   7
  4 Williams, Raiden             Danville Area            54.13   6
  5 Strausbaugh, Noah            New Oxford               54.20   7
  6 Kendall, Seth                Meadowbrook              54.43   5
  7 Bradley, Zander              Central Columbia         55.10   6
  8 Blusius, Noah                Southern Col             55.22   6
  9 Hernandez, Felix             Lewisburg Area           55.39   5
 10 Nickolaus, Matt              Loyalsock Twp            55.45   7
 11 O'Neill, Nate                Mifflinburg Area         55.54   5
 12 Krum, Vince                  Danville Area            55.69   6
 13 Reed, Jordan                 Mount Carmel Area        56.44   6
 14 Hazzoum, Tyrese              Warrior Run              56.56   5
 15 Yemzow, Eli                  Southern Col             56.69   4
 16 Biichle, Dalton              Williamsport Area        56.70   5
 17 Moyer, Aaron                 Lewisburg Area           56.80   6
 18 Abate, Dominick              Midd-West                56.96   4
 19 Verse, Jared                 Central Columbia         57.01   6
 20 Lowthert, William            Lewisburg Area           57.08   5
 21 Babakov, Ben                 Milton Area              57.20   5
 22 Dylan, Klinger               Bloomsburg               57.51   5
 23 Todd, Jarrid                 Mount Carmel Area        57.74   4
 24 Wesolowski, Luke             Scranton Prep            57.84   4
 25 Cohen, Shaleek               Midd-West                58.06   2
 26 Phillips, Zach               Milton Area              58.72   1
 27 Mangiapane, Rosolino         Mount Carmel Area        59.09   3
 28 Helwig, Cole                 Southern Col             59.23   3
 29 Acker, Brandon               Central Columbia         59.28   3
 30 Santiago, Jose               Shikellamy               59.76   2
 31 Worth, Micah                 Jersey Shore Area        59.81   3
 32 Durand, Brooks               Loyalsock Twp            59.82   4
 33 Resele, Nick                 Danville Area          1:00.02   3
 34 Williams, Darius             Loyalsock Twp          1:00.42   1
 35 Hartman, Jonah               Jersey Shore Area      1:00.84   2
 36 Cerezo, John                 Selinsgrove Area       1:01.26   2
 37 Stahlnecker, Braden          Hughesville            1:01.50   4
 38 Eric, Dubartell              Bloomsburg             1:03.23   2
 39 Showers, Kade                Montgomery Area        1:07.71   1
 -- Leitzel, Trevor              Midd-West                   FS   6