Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License  4/8/2017 - 1:13 PM
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 10  Boys 1600 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Leighow, Justus              Hughesville            5:09.06    
  2 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      5:11.06    
  3 Balliet, Carter              Shikellamy             5:14.13    
  4 Alexander, Ethan             Jersey Shore Area      5:22.46    
  5 Rodriguez, Joe               Milton Area            5:22.72    
  6 Heller, Ethan                Central Columbia       5:25.06    
  7 Hixson, Nathan               Shikellamy             5:26.67    
  8 Beiler, Bennet               Selinsgrove Area       5:28.14    
  9 Frantz, Ryan                 Midd-West              5:33.69    
 10 Lantz, Riley                 Midd-West              5:42.70    
 11 Hornig, Nicholas             Mifflinburg Area       5:47.42    
 12 Sampsell, Tyler              Montgomery Area        5:49.83    
 13 Cowher, Jared                Montgomery Area        6:00.20    
Section  2                                                         
  1 Kreeger, Owen                New Oxford             4:54.79    
  2 Lapotsky, Krystof            Mount Carmel Area      4:55.43    
  3 Gaugler, Evan                Selinsgrove Area       4:55.72    
  4 Rolin, Bachert               Bloomsburg             4:57.17    
  5 Busch, Jacob                 Central Columbia       5:05.21    
  6 Hernandez, Michael           Lewisburg Area         5:06.05    
  7 Houseknecht, Carter          Southern Col           5:07.03    
  8 Zheng, Clif                  Shamokin Area          5:07.32    
  9 Houseknecht, Reese           Southern Col           5:07.66    
 10 Golden, Tayshawn             New Oxford             5:08.20    
 11 Cowburn, Holden              Northern Potter        5:08.29    
 12 Zakarian, Holden             Danville Area          5:09.86    
 13 Merrifield, John             Hughesville            5:13.54    
 14 Tharp, Ethan                 Shamokin Area          5:26.71    
Section  3                                                         
  1 Foster, Jacob                Danville Area          4:47.79    
  2 Long, Quenton                Mifflinburg Area       4:50.26    
  3 Hallman, Doug                Shikellamy             4:51.59    
  4 Moser, Damein                Warrior Run            4:55.93    
  5 Miller, Kyle                 Williamsport Area      4:56.01    
  6 Gershey, Nick                Scranton Prep          4:57.21    
  7 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          4:58.92    
  8 Murray, Hunter               Lewisburg Area         5:01.18    
  9 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      5:02.24    
 10 Moore, Logan                 Lewisburg Area         5:03.33    
 11 Holcomb, Ryley               Williamsport Area      5:04.55    
 12 Lytle, Seth                  Shamokin Area          5:07.81    
 13 Lewis, Austin                Hughesville            5:15.51    
Section  4                                                         
  1 Leeser, Tyler                Milton Area            4:30.18    
  2 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          4:34.91    
  3 Davis, Isaac                 Jersey Shore Area      4:35.09    
  4 Knoebel, Ethan               Southern Col           4:38.70    
  5 Connor, Tristan              Williamsport Area      4:40.55    
  6 Fitzpatrick, Tommy           Scranton Prep          4:44.19    
  7 Sullivan, Ryan               Loyalsock Twp          4:44.98    
  8 Broadt, Josh                 Central Columbia       4:45.31    
  9 Stankavage, Kevin            Mount Carmel Area      4:45.37    
 10 Doresky, Nick                Milton Area            4:46.59    
 11 Leiby, Matt                  Danville Area          4:46.76    
 12 Plotica, Austin              New Oxford             4:47.95    
 13 Confair, Hunter              Warrior Run            4:54.22    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Leeser, Tyler                Milton Area            4:30.18   4
  2 Serfass, Quinn               Loyalsock Twp          4:34.91   4
  3 Davis, Isaac                 Jersey Shore Area      4:35.09   4
  4 Knoebel, Ethan               Southern Col           4:38.70   4
  5 Connor, Tristan              Williamsport Area      4:40.55   4
  6 Fitzpatrick, Tommy           Scranton Prep          4:44.19   4
  7 Sullivan, Ryan               Loyalsock Twp          4:44.98   4
  8 Broadt, Josh                 Central Columbia       4:45.31   4
  9 Stankavage, Kevin            Mount Carmel Area      4:45.37   4
 10 Doresky, Nick                Milton Area            4:46.59   4
 11 Leiby, Matt                  Danville Area          4:46.76   4
 12 Foster, Jacob                Danville Area          4:47.79   3
 13 Plotica, Austin              New Oxford             4:47.95   4
 14 Long, Quenton                Mifflinburg Area       4:50.26   3
 15 Hallman, Doug                Shikellamy             4:51.59   3
 16 Confair, Hunter              Warrior Run            4:54.22   4
 17 Kreeger, Owen                New Oxford             4:54.79   2
 18 Lapotsky, Krystof            Mount Carmel Area      4:55.43   2
 19 Gaugler, Evan                Selinsgrove Area       4:55.72   2
 20 Moser, Damein                Warrior Run            4:55.93   3
 21 Miller, Kyle                 Williamsport Area      4:56.01   3
 22 Rolin, Bachert               Bloomsburg             4:57.17   2
 23 Gershey, Nick                Scranton Prep          4:57.21   3
 24 Quintana, Alejandro          Loyalsock Twp          4:58.92   3
 25 Murray, Hunter               Lewisburg Area         5:01.18   3
 26 Moser, Anthony               Mount Carmel Area      5:02.24   3
 27 Moore, Logan                 Lewisburg Area         5:03.33   3
 28 Holcomb, Ryley               Williamsport Area      5:04.55   3
 29 Busch, Jacob                 Central Columbia       5:05.21   2
 30 Hernandez, Michael           Lewisburg Area         5:06.05   2
 31 Houseknecht, Carter          Southern Col           5:07.03   2
 32 Zheng, Clif                  Shamokin Area          5:07.32   2
 33 Houseknecht, Reese           Southern Col           5:07.66   2
 34 Lytle, Seth                  Shamokin Area          5:07.81   3
 35 Golden, Tayshawn             New Oxford             5:08.20   2
 36 Cowburn, Holden              Northern Potter        5:08.29   2
 37 Leighow, Justus              Hughesville            5:09.06   1
 38 Zakarian, Holden             Danville Area          5:09.86   2
 39 Allison, Tanner              Jersey Shore Area      5:11.06   1
 40 Merrifield, John             Hughesville            5:13.54   2
 41 Balliet, Carter              Shikellamy             5:14.13   1
 42 Lewis, Austin                Hughesville            5:15.51   3
 43 Alexander, Ethan             Jersey Shore Area      5:22.46   1
 44 Rodriguez, Joe               Milton Area            5:22.72   1
 45 Heller, Ethan                Central Columbia       5:25.06   1
 46 Hixson, Nathan               Shikellamy             5:26.67   1
 47 Tharp, Ethan                 Shamokin Area          5:26.71   2
 48 Beiler, Bennet               Selinsgrove Area       5:28.14   1
 49 Frantz, Ryan                 Midd-West              5:33.69   1
 50 Lantz, Riley                 Midd-West              5:42.70   1
 51 Hornig, Nicholas             Mifflinburg Area       5:47.42   1
 52 Sampsell, Tyler              Montgomery Area        5:49.83   1
 53 Cowher, Jared                Montgomery Area        6:00.20   1