Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 9  Girls 1600 Meter Run
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Castellan, Sarah             Lewisburg Area         6:10.47    
  2 Chopra, Aanya                Danville Area          6:12.24    
  3 Staman, Abby                 Warrior Run            6:17.06    
  4 Alpaugh, Audrey              New Oxford             6:20.11    
  5 Dower, Emily                 Bloomsburg             6:24.19    
  6 Walton-McCaulay, Corrine     Lewisburg Area         6:24.67    
  7 O'Malley, Kelly              Loyalsock Twp          6:27.31    
  8 Barnhart, Laken              Montgomery Area        6:27.47    
  9 Betzer, Deanna               Milton Area            6:31.33    
 10 Peachy, Kendra               Midd-West              6:39.51    
 11 Girardi, Bevianna            Milton Area            6:43.46    
 12 Decker, Mary                 Bloomsburg             6:52.87    
 13 Freed, Emily                 Midd-West              6:58.10    
 14 Dietrich, Margaret           Montgomery Area        7:10.12    
 15 Shangraw, Kathryn            Loyalsock Twp          7:41.83    
 16 Howell, Gabriela             Bloomsburg             8:03.85    
Section  2                                                         
  1 Smith, Lydia                 Williamsport Area      5:47.94    
  2 Oldfield, Rainey             Danville Area          5:53.62    
  3 Hopkins, Morgan              Hughesville            5:54.00    
  4 Morgan, Rebecca              Northern Potter        5:54.29    
  5 Mikita, Emma                 Danville Area          5:54.98    
  6 Berry, Quyn                  Montgomery Area        5:58.56    
  7 Ayers, Sarah                 Lewisburg Area         5:59.21    
  8 Hornberger, Reagan           Midd-West              5:59.38    
  9 Gerst, Abigale               Jersey Shore Area      6:00.04    
 10 Pfister, Sarah               New Oxford             6:00.70    
 11 Brown, Mel                   Warrior Run            6:07.63    
 12 Steward, Sarah               Central Columbia       6:08.68    
 13 Martin, Kaylen               Central Columbia       6:10.02    
 14 Maresca, Maria               Southern Col           6:12.04    
 15 Dyer, Callista               Milton Area            6:15.63    
 16 Kirkendall, Lydia            Jersey Shore Area      6:29.55    
 17 Scopelliti, Haley            Southern Col           6:30.05    
Section  3                                                         
  1 Carnathan, Brittany          Selinsgrove Area       5:15.11    
  2 Mazzatesta, Maci             Mount Carmel Area      5:26.99    
  3 Sagar, Isabel                Loyalsock Twp          5:30.66    
  4 Ross, Tori                   Warrior Run            5:31.89    
  5 Trunzo, Sidney               Jersey Shore Area      5:33.18    
  6 Ford, Emma                   Northern Potter        5:33.96    
  7 Perry, Danielle              Northern Potter        5:35.70    
  8 McMahon, Mary                Williamsport Area      5:35.91    
  9 Doebler, Brianna             Mifflinburg Area       5:36.47    
 10 Golden, Adiya                Scranton Prep          5:37.20    
 11 Maurer, Skylar               Selinsgrove Area       5:40.14    
 12 Kleman, Marissa              Mount Carmel Area      5:41.99    
 13 Keeley, Nicole               Shikellamy             5:42.94    
 14 Findlay, Caitlin             Selinsgrove Area       5:43.70    
 15 Bowen, Abby                  Scranton Prep          5:45.28    
 16 Carper, Macy                 Shikellamy             6:06.21    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Carnathan, Brittany          Selinsgrove Area       5:15.11   3
  2 Mazzatesta, Maci             Mount Carmel Area      5:26.99   3
  3 Sagar, Isabel                Loyalsock Twp          5:30.66   3
  4 Ross, Tori                   Warrior Run            5:31.89   3
  5 Trunzo, Sidney               Jersey Shore Area      5:33.18   3
  6 Ford, Emma                   Northern Potter        5:33.96   3
  7 Perry, Danielle              Northern Potter        5:35.70   3
  8 McMahon, Mary                Williamsport Area      5:35.91   3
  9 Doebler, Brianna             Mifflinburg Area       5:36.47   3
 10 Golden, Adiya                Scranton Prep          5:37.20   3
 11 Maurer, Skylar               Selinsgrove Area       5:40.14   3
 12 Kleman, Marissa              Mount Carmel Area      5:41.99   3
 13 Keeley, Nicole               Shikellamy             5:42.94   3
 14 Findlay, Caitlin             Selinsgrove Area       5:43.70   3
 15 Bowen, Abby                  Scranton Prep          5:45.28   3
 16 Smith, Lydia                 Williamsport Area      5:47.94   2
 17 Oldfield, Rainey             Danville Area          5:53.62   2
 18 Hopkins, Morgan              Hughesville            5:54.00   2
 19 Morgan, Rebecca              Northern Potter        5:54.29   2
 20 Mikita, Emma                 Danville Area          5:54.98   2
 21 Berry, Quyn                  Montgomery Area        5:58.56   2
 22 Ayers, Sarah                 Lewisburg Area         5:59.21   2
 23 Hornberger, Reagan           Midd-West              5:59.38   2
 24 Gerst, Abigale               Jersey Shore Area      6:00.04   2
 25 Pfister, Sarah               New Oxford             6:00.70   2
 26 Carper, Macy                 Shikellamy             6:06.21   3
 27 Brown, Mel                   Warrior Run            6:07.63   2
 28 Steward, Sarah               Central Columbia       6:08.68   2
 29 Martin, Kaylen               Central Columbia       6:10.02   2
 30 Castellan, Sarah             Lewisburg Area         6:10.47   1
 31 Maresca, Maria               Southern Col           6:12.04   2
 32 Chopra, Aanya                Danville Area          6:12.24   1
 33 Dyer, Callista               Milton Area            6:15.63   2
 34 Staman, Abby                 Warrior Run            6:17.06   1
 35 Alpaugh, Audrey              New Oxford             6:20.11   1
 36 Dower, Emily                 Bloomsburg             6:24.19   1
 37 Walton-McCaulay, Corrine     Lewisburg Area         6:24.67   1
 38 O'Malley, Kelly              Loyalsock Twp          6:27.31   1
 39 Barnhart, Laken              Montgomery Area        6:27.47   1
 40 Kirkendall, Lydia            Jersey Shore Area      6:29.55   2
 41 Scopelliti, Haley            Southern Col           6:30.05   2
 42 Betzer, Deanna               Milton Area            6:31.33   1
 43 Peachy, Kendra               Midd-West              6:39.51   1
 44 Girardi, Bevianna            Milton Area            6:43.46   1
 45 Decker, Mary                 Bloomsburg             6:52.87   1
 46 Freed, Emily                 Midd-West              6:58.10   1
 47 Dietrich, Margaret           Montgomery Area        7:10.12   1
 48 Shangraw, Kathryn            Loyalsock Twp          7:41.83   1
 49 Howell, Gabriela             Bloomsburg             8:03.85   1