Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License 
             Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017             
                Live Results @  www.tumeytiming.com                
                   Susquehanna University  Track                   
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash
================================================================   
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Williams, Dominic            Jersey Shore Area        12.40    
  2 Phillips, Bryce              Montgomery Area          12.51    
  3 Stahl, Rylee                 Mifflinburg Area         12.94    
  4 Draper, Beau                 Meadowbrook              13.09    
  5 Yordy, James                 Montgomery Area          13.51    
  6 Bower, Colton                Montgomery Area          13.62    
Section  2                                                         
  1 Devlin, Trae                 Central Columbia         12.13    
  2 Abate, Dominick              Midd-West                12.26    
  3 Butters, Chase               Jersey Shore Area        12.30    
  4 Veloz, Aaron                 Lewisburg Area           12.46    
  5 Paulhamus, Dan               Jersey Shore Area        12.51    
Section  3                                                         
  1 Keister, Owen                Milton Area              12.00    
  2 Dietz, Keenan                Midd-West                12.00    
  3 Sabo, Alex                   Lewisburg Area           12.14    
  4 Inch, Micah                  Shikellamy               12.16    
  5 Stage, Lucas                 Scranton Prep            12.24    
  6 Olshefski, Silas             Danville Area            12.37    
  7 Jordan, Cole                 Scranton Prep            12.54    
 -- Evans, Joseph                Southern Col                FS    
Section  4                                                         
  1 Kline, Kameron               Midd-West                11.82    
  2 Klees, Ethan                 Danville Area            11.88    
  3 Forman, Owen                 Lewisburg Area           11.90    
  4 Babakov, Ben                 Milton Area              11.98    
  5 Peterman, Drew               Selinsgrove Area         12.19    
  6 King, Brett                  Mifflinburg Area         12.21    
  7 Nizinski, Nick               Danville Area            12.22    
  8 Manley, Tom                  Southern Col             12.35    
Section  5                                                         
  1 Stopper, Zach                Loyalsock Twp            11.82    
  2 Hollenbach, Dean             Selinsgrove Area         11.90    
  3 Verse, Jared                 Central Columbia         11.94    
  4 Robinson, Thomas             Williamsport Area        12.05    
  5 Todd, Jarrid                 Mount Carmel Area        12.09    
  6 Myers, Daulton               Hughesville              12.28    
  7 Dylan, Klinger               Bloomsburg               12.34    
  8 Lesher, Cole                 Hughesville              12.35    
Section  6                                                         
  1 Harmon, Kahlik               Williamsport Area        11.54    
  2 Hunter, Coulter              Bloomsburg               11.60    
  3 Becker, Connor               New Oxford               11.73    
  4 Thivierge, Jensen            Central Columbia         11.75    
  5 Garcia, Gaige                Southern Col             11.78    
  6 Young, Austin                Milton Area              12.00    
  7 Widener, Shane               Mount Carmel Area        12.52    
Section  7                                                         
  1 Hemphill, Jahvell            Bloomsburg               10.69    
  2 Lingard, Mike                Williamsport Area        11.24    
  3 Williams, Marcus             Loyalsock Twp            11.30    
  4 Folk, Joseph                 Shikellamy               11.35    
  5 Zimmerman, Eric              Mifflinburg Area         11.38    
  6 Newton, Sam                  Loyalsock Twp            11.40    
  7 Schooley, Justin             Selinsgrove Area         11.63    
  8 Strausbaugh, Noah            New Oxford               12.01    
===================================================================
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Hemphill, Jahvell            Bloomsburg               10.69   7
  2 Lingard, Mike                Williamsport Area        11.24   7
  3 Williams, Marcus             Loyalsock Twp            11.30   7
  4 Folk, Joseph                 Shikellamy               11.35   7
  5 Zimmerman, Eric              Mifflinburg Area         11.38   7
  6 Newton, Sam                  Loyalsock Twp            11.40   7
  7 Harmon, Kahlik               Williamsport Area        11.54   6
  8 Hunter, Coulter              Bloomsburg               11.60   6
  9 Schooley, Justin             Selinsgrove Area         11.63   7
 10 Becker, Connor               New Oxford               11.73   6
 11 Thivierge, Jensen            Central Columbia         11.75   6
 12 Garcia, Gaige                Southern Col             11.78   6
 13 Kline, Kameron               Midd-West                11.82   4
 14 Stopper, Zach                Loyalsock Twp            11.82   5
 15 Klees, Ethan                 Danville Area            11.88   4
 16 Hollenbach, Dean             Selinsgrove Area         11.90   5
 17 Forman, Owen                 Lewisburg Area           11.90   4
 18 Verse, Jared                 Central Columbia         11.94   5
 19 Babakov, Ben                 Milton Area              11.98   4
 20 Keister, Owen                Milton Area              12.00   3
 20 Young, Austin                Milton Area              12.00   6
 22 Dietz, Keenan                Midd-West                12.00   3
 23 Strausbaugh, Noah            New Oxford               12.01   7
 24 Robinson, Thomas             Williamsport Area        12.05   5
 25 Todd, Jarrid                 Mount Carmel Area        12.09   5
 26 Devlin, Trae                 Central Columbia         12.13   2
 27 Sabo, Alex                   Lewisburg Area           12.14   3
 28 Inch, Micah                  Shikellamy               12.16   3
 29 Peterman, Drew               Selinsgrove Area         12.19   4
 30 King, Brett                  Mifflinburg Area         12.21   4
 31 Nizinski, Nick               Danville Area            12.22   4
 32 Stage, Lucas                 Scranton Prep            12.24   3
 33 Abate, Dominick              Midd-West                12.26   2
 34 Myers, Daulton               Hughesville              12.28   5
 35 Butters, Chase               Jersey Shore Area        12.30   2
 36 Dylan, Klinger               Bloomsburg               12.34   5
 37 Manley, Tom                  Southern Col             12.35   4
 38 Lesher, Cole                 Hughesville              12.35   5
 39 Olshefski, Silas             Danville Area            12.37   3
 40 Williams, Dominic            Jersey Shore Area        12.40   1
 41 Veloz, Aaron                 Lewisburg Area           12.46   2
 42 Paulhamus, Dan               Jersey Shore Area        12.51   2
 43 Phillips, Bryce              Montgomery Area          12.51   1
 44 Widener, Shane               Mount Carmel Area        12.52   6
 45 Jordan, Cole                 Scranton Prep            12.54   3
 46 Stahl, Rylee                 Mifflinburg Area         12.94   1
 47 Draper, Beau                 Meadowbrook              13.09   1
 48 Yordy, James                 Montgomery Area          13.51   1
 49 Bower, Colton                Montgomery Area          13.62   1
 -- Evans, Joseph                Southern Col                FS   3