Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License                      4/8/2017 - 11:45 AM
                       Jim Taylor  HS Outdoor Classic - 4/8/2017                        
                          Live Results @  www.tumeytiming.com                           
                             Susquehanna University  Track                              
 
Event 6  Boys 110 Meter Hurdles
================================================================                        
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                                     
    Name                    Year School                  Finals                         
================================================================                        
Section  1                                                                              
  1 Shaner, Levi                 Hughesville              18.36                         
  2 Gabel, Kyler                 Danville Area            20.61                         
  3 Marvin, Matt                 Central Columbia         21.49                         
Section  2                                                                              
  1 Loeh, Matthew                Loyalsock Twp            19.60                         
  2 Bloom, Hunter                Jersey Shore Area        19.85                         
  3 Bedell, Zach                 Lewisburg Area           20.23                         
  4 Trowbridge, Curtis           Loyalsock Twp            20.82                         
  5 Rice, Quaylin                Milton Area              21.00                         
Section  3                                                                              
  1 Rodriguez, Xavier            Milton Area              18.19                         
  2 Blakeslee, Austin            Lewisburg Area           18.36                         
  3 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         19.03                         
  4 Page, Chris                  Milton Area              19.92                         
  5 Schechterly, Jack            Central Columbia         19.97                         
  6 Moyer, Devin                 Mifflinburg Area         20.81                         
Section  4                                                                              
  1 Keyser, Travis               Bloomsburg               17.33                         
  2 Leiby, Ian                   Danville Area            17.48                         
  3 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area        18.04                         
  4 Kurtz, Kylan                 Warrior Run              18.24                         
 -- Schreffler, Kameron          Lewisburg Area              DQ  pushed hurdle w hand   
Section  5                                                                              
  1 Bedford, Duncan              Southern Col             16.31                         
  2 Geist, Aiden                 Selinsgrove Area         16.89                         
  3 Manley, Tom                  Southern Col             17.12                         
  4 Williams, Ethan D.           Williamsport Area        17.74                         
  5 Buggy, Marshall              Shamokin Area            17.92                         
  6 Zarkowski, Zach              Mount Carmel Area        17.99                         
  7 Tasker, Chris                Shikellamy               18.52                         
Section  6                                                                              
  1 Gardner, Brenden             Hughesville              15.85                         
  2 Tilford, Gabe                Shikellamy               16.34                         
  3 Fisher, Caden                Williamsport Area        16.69                         
  4 Kline, Justin                Shikellamy               17.04                         
  5 Jemmont, Caleb               Shamokin Area            17.28                         
  6 Baughman, Trey               Meadowbrook              17.44                         
===================================================================                     
 Live Results @ www.tumeytiming.com                                                     
    Name                    Year School                  Finals  H#                     
===================================================================                     
Finals                                                                                  
  1 Gardner, Brenden             Hughesville              15.85   6                     
  2 Bedford, Duncan              Southern Col             16.31   5                     
  3 Tilford, Gabe                Shikellamy               16.34   6                     
  4 Fisher, Caden                Williamsport Area        16.69   6                     
  5 Geist, Aiden                 Selinsgrove Area         16.89   5                     
  6 Kline, Justin                Shikellamy               17.04   6                     
  7 Manley, Tom                  Southern Col             17.12   5                     
  8 Jemmont, Caleb               Shamokin Area            17.28   6                     
  9 Keyser, Travis               Bloomsburg               17.33   4                     
 10 Baughman, Trey               Meadowbrook              17.44   6                     
 11 Leiby, Ian                   Danville Area            17.48   4                     
 12 Williams, Ethan D.           Williamsport Area        17.74   5                     
 13 Buggy, Marshall              Shamokin Area            17.92   5                     
 14 Zarkowski, Zach              Mount Carmel Area        17.99   5                     
 15 Shemory, Elijah              Jersey Shore Area        18.04   4                     
 16 Rodriguez, Xavier            Milton Area              18.19   3                     
 17 Kurtz, Kylan                 Warrior Run              18.24   4                     
 18 Shaner, Levi                 Hughesville              18.36   1                     
 18 Blakeslee, Austin            Lewisburg Area           18.36   3                     
 20 Tasker, Chris                Shikellamy               18.52   5                     
 21 Catherman, Gray              Selinsgrove Area         19.03   3                     
 22 Loeh, Matthew                Loyalsock Twp            19.60   2                     
 23 Bloom, Hunter                Jersey Shore Area        19.85   2                     
 24 Page, Chris                  Milton Area              19.92   3                     
 25 Schechterly, Jack            Central Columbia         19.97   3                     
 26 Bedell, Zach                 Lewisburg Area           20.23   2                     
 27 Gabel, Kyler                 Danville Area            20.61   1                     
 28 Moyer, Devin                 Mifflinburg Area         20.81   3                     
 29 Trowbridge, Curtis           Loyalsock Twp            20.82   2                     
 30 Rice, Quaylin                Milton Area              21.00   2                     
 31 Marvin, Matt                 Central Columbia         21.49   1                     
 -- Schreffler, Kameron          Lewisburg Area              DQ   4 pushed hurdle w hand